Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

🟢 Zoo jest otwarte codziennie w godz 9-19 (kasy i biletomaty do godz. 18) także w weekendy i dni świąteczne

🟢 Bilety można kupić online na naszej stronie. Biletów nie trzeba drukować, wystarczy kod telefonie. Bilety można też zakupić w biletomatach (płatność tylko kartą) lub kasach przez wejściem do zoo.

🟢 Z powodu pandemii część ekspozycji jest wyłączona z możliwości zwiedzania (pawilon zwierząt nocnych, dział zwierząt drapieżnych, tam gdzie mieszkają m.in. surykatki, manule, karakale)

🟢 Prosimy o noszenie maseczek w kursującej kolejce, w budynku słoniarni oraz wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zachowania dystansu.

🟢 Kolejka kursująca po terenie Nowego Zoo jest bezpłatna.

🟢 Punkty gastronomiczne na naszym terenie są czynne, zapraszają do swoich ogródków zewnętrznych.

🟢 Nowe inwestycje – dom dla żyraf i nosorożców oraz wybieg dla uratowanych tygrysów – nie są jeszcze dostępne dla Zwiedzających. Żyrafy po przeprowadzce oswajają się z nowym otoczeniem, nosorożce przyjadą za kilka tygodni. Otwarcie nowego wybiegu tygrysów planujemy pod koniec czerwca.

🟢 Przypominamy, że nasz Regulamin zabrania wnoszenia i poruszania się na rowerach, hulajnogach itp ze względów bezpieczeństwa (wysokie wzniesienia, kursujące kolejki)

🟢 Na teren zoo nie wolno wprowadzać psów (przepis ten obowiązuje w całej Polsce)

🟢 Na drogach Nowego Zoo w kilku miejscach występują utrudnienia – bardzo za nie przepraszamy. Prowadzone roboty budowlane to inwestycja podłączenia zoo do sieci wodociągowej, roboty potrwają do końca roku.