Aneks do Regulaminu Zwiedzania Zoo na czas trwania pandemii.

 1. Na terenie Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu (zarówno na terenie Nowego Zoo jak i Starego Zoo) obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub przyłbic zakrywających nos i usta oraz zachowanie dystansu. Nakaz ten wynika z wprowadzenia na terenie całej Polski strefy czerwonej – czyli m.in. nakaz noszenia maseczek w każdej przestrzeni publicznej. Ogród Zoologiczny w Poznaniu zapewnia płyn do dezynfekcji rąk (dozowniki znajdują się przy wejściu do zoo oraz w toaletach).
 2. Sprzedaż biletów wstępu do Nowego Zoo ponownie prowadzona jest w kasach przed wejściem do zoo, w biletomatach (płatność tylko kartą płatniczą) oraz on-line (za pośrednictwem serwisu Bilety24). Ważność Karty Rocznej na rok 2020 zostaje przedłużona do końca maja 2021 roku.
 3. Z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa Zwiedzającym, pracownikom zoo oraz zwierzętom wyłączone z możliwości zwiedzania będą:
 • pawilon zwierząt nocnych
 • chata tygrysa
 • chata niedźwiedzia (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach)
 • całkowite zamknięcie drogi przy wybiegach od ssaków drapieżnych do ptaków
 • budynek słoniarni wraz z toaletą się w nim znajdującą (słonie będą widoczne na wybiegu). Najbliższa czynna toaleta znajduje się w restauracji Wioska Afrykańska.
 1. Punkty gastronomiczne na terenie Nowego Zoo będą działały na zasadach określonych w rozporządzeniach dotyczących gastronomii.
 2. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i osób indywidualnych z powodu obowiązujących ograniczeń zostaje zawieszona do odwołania. Dział Edukacji prowadzi lekcje dla szkół on-line.
 3. W Starym Zoo, z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa Zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, wyłączone z możliwości zwiedzania są małpiarnia oraz ptaszarnia.
 4. Osoby nie przestrzegające Regulaminu Zwiedzania Ogrodu Zoologicznego oraz ww. zaleceń będą proszone o opuszczenie terenu Zoo, bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu.