Aneks do Regulaminu Zwiedzania Zoo na czas trwania pandemii.

 1. Na terenie Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu (zarówno na terenie Nowego Zoo jak i Starego Zoo) obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta oraz zachowanie dystansu. Ogród Zoologiczny w Poznaniu zapewnia płyn do dezynfekcji rąk (dozowniki znajdują się przy wejściu do zoo oraz w toaletach).
 2. Sprzedaż biletów wstępu do Nowego Zoo prowadzona jest w kasach przed wejściem do zoo, w biletomatach (płatność tylko kartą płatniczą) oraz on-line (za pośrednictwem serwisu Bilety24). Ważność Karty Rocznej na rok 2020 zostaje przedłużona do końca maja 2021 roku.
 3. Aby zapewnić bezpieczeństwo Zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom oraz z powodu obostrzeń wprowadzonych przez SANEPID wyłączone z możliwości zwiedzania będą:
 • pawilon zwierząt nocnych
 • chata tygrysa
 • chata niedźwiedzia (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach)
 • całkowite zamknięcie drogi przy wybiegach ssaków drapieżnych (m.in. surykatek, żbików, manuli, karakali).
 1. Punkty gastronomiczne na terenie zoo będą prowadzić sprzedaż na wynos bez możliwości spożycia przy stolikach w lokalu.
 2. Oferta edukacyjna dla grup szkolnych i osób indywidualnych z powodu obowiązujących ograniczeń zostaje zawieszona do odwołania. Dział Edukacji prowadzi lekcje dla szkół on-line.
 3. W Starym Zoo, z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa Zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, wyłączone z możliwości zwiedzania są małpiarnia, ptaszarnia oraz pawilon zwierząt zmiennocieplnych.
 4. Osoby nie przestrzegające Regulaminu Zwiedzania Ogrodu Zoologicznego oraz ww. zaleceń będą proszone o opuszczenie terenu Zoo, bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu.