Aneks do Regulaminu Zwiedzania Zoo na czas trwania pandemii.

  1. Na terenie Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu (zarówno na terenie Nowego Zoo jak i Starego Zoo) obowiązuje nakaz noszenia maseczek zakrywających nos i usta oraz zachowanie dystansu. Ogród Zoologiczny w Poznaniu zapewnia płyn do dezynfekcji rąk (dozowniki znajdują się przy wejściu do zoo oraz w toaletach).
  2. Sprzedaż biletów wstępu do Nowego Zoo prowadzona jest w kasach przed wejściem do zoo, w biletomatach (płatność tylko kartą płatniczą) oraz on-line (za pośrednictwem serwisu Bilety24). Ważność Karty Rocznej na rok 2020 zostaje przedłużona do końca maja 2021 roku.
  3. Aby zapewnić bezpieczeństwo Zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom oraz z powodu obostrzeń wprowadzonych przez SANEPID wyłączone z możliwości zwiedzania będą:
  • pawilon zwierząt nocnych
  • całkowite zamknięcie drogi przy wybiegach ssaków drapieżnych (m.in. surykatek, żbików, manuli, karakali).
  1. Punkty gastronomiczne na terenie są czynne z możliwością spożycia przy stolikach na zewnątrz lokali.
  2. Dział Edukacji przyjmuje zamówienia na oprowadzanie grup szkolnych i zorganizowanych. Dział Edukacji prowadzi także lekcje dla szkół on-line. Oferta edukacyjna dla osób indywidualnych z powodu obowiązujących ograniczeń pozostaje zawieszona do odwołania.
  3. W Starym Zoo, z powodu konieczności zapewnienia bezpieczeństwa Zwiedzającym, pracownikom i zwierzętom, wyłączone z możliwości zwiedzania są małpiarnia oraz ptaszarnia.
  4. Osoby nie przestrzegające Regulaminu Zwiedzania Ogrodu Zoologicznego oraz ww. zaleceń będą proszone o opuszczenie terenu Zoo, bez możliwości ubiegania się o zwrot kosztów zakupu biletu.