Edukacja dostępna w Nowym i Starym ZOO

1. Prowadzimy lekcje dla dzieci i młodzieży niewidomej i niedowidzącej oraz grup integracyjnych połączone z możliwością bezpośredniego kontaktu z wybranymi gatunkami zwierząt (tapiry, słonie, osły, pandki rude, lemury katta). Zajęcia oprócz audiodeskrypcji i kontaktu ze zwierzętami obejmują korzystanie z tyflograficznych pomocy naukowych. Aktualnie, z racji zagrożenia pandemicznego i możliwości zarażenia zwierząt wirusem SARS-Cov-2, część zajęć jest zawieszona.

2. Prowadzimy zajęcia wyjazdowe dla dzieci i młodzieży, oraz osób dorosłych Niewidomych, Ociemniałych i niedowidzących. Po ustaleniu z Działem Edukacji organizujemy zajęcia na przykład w Specjalnych Ośrodkach Szkolno Wychowawczych.

3. Prowadzimy lekcje w trybie on-line dla osób niewidomych w formie „na żywo” – są one prowadzone w formie podcastu, istnieje też możliwość przygotowywania plików do późniejszego odsłuchu.

4. Prowadzimy zajęcia dla osób Głuchych w formie „na żywo” i „online” przy wsparciu tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Jedna z osób pracujących w Dziale Edukacji  posiada umiejętność używania Polskiego Języka Migowego w stopniu podstawowym.

5. Prowadzimy zajęcia dla grup (także integracyjnych) dla osób ze spektrum autyzmu ( wybranie odpowiedniej pory spotkań, ograniczenie bodźców zewnętrznych, plan aktywności ).

Wszystkie zajęcia edukacyjne wymagają wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (pod numerem Działu Edukacji  61 8 72 07 73, mail: ddnowezoo@zoo.poznan.pl)

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z kierownikiem Działu Edukacji i Promocji Ogrodu Zoologicznego, jeśli nie możemy odebrać, oddzwaniamy:

Remigiusz Koziński, tel. 663 110 436, mail: r.kozinski@zoo.poznan.pl