Oferta edukacyjna

1. Lekcje na terenie Ogrodu Zoologicznego.
Zajęcia w otoczeniu podopiecznych ZOO. Podczas spaceru połączymy teoretyczną wiedzę z obserwacją żywych zwierząt.

 • Niezwykli mieszkańcy Ogrodu Zoologicznego – minimum 90 min., od 6 roku życia.
  Poznajcie najczęściej odwiedzanych mieszkańców naszego ZOO. Podczas wspólnego spaceru opowiemy Wam o lwach, słoniach sawannowych, tygrysach, wilkach i niedźwiedziach.
 • Zwierzęta i ich adaptacje – 45 lub 90 min., od 10 roku życia
  Podczas wspólnego spaceru dowiecie się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska naturalnego, aktywności w różnych porach doby i różnych rodzajów pożywienia.
 • Ptasie opowieści – 45 min., od 8 roku życia
  Spotkanie z pierzastymi władcami przestworzy oraz tymi, które z różnych przyczyn porzuciły latanie. Przedstawiciele ptaków reprezentują różne gatunki, mają niezwykłe zwyczaje. Podczas wspólnego spaceru dowiecie się, jakie są rodzaje piór i jak ptaki przystosowały się do latania.
 • Na ratunek ginącym gatunkom – 45 min., od 10 roku życia
  Spacer śladami gatunków, które przetrwały dzięki Ogrodom Zoologicznym, tych które są na skraju wymarcia oraz tych, których z roku na rok jest coraz mniej i wymagają ochrony.
 • Kopyta, racice i pazury – 45 min., od 10 roku życia
  Który z naszych, ludzkich paznokci, stał się kopytem? Jakie zwierzęta mają chowane i wysuwane pazury? Które używają swych kończyn wyłącznie do pływania, a które radzą sobie używając czterech palców i z jakichś względów nie mają kciuka.
 • Z Ogródka Dziecięcego do tropików – 45 min., od 6 roku życia
  Odwiedziny u kucyków, kóz i osiołków – bardziej niezwykłych niż przypuszczacie, połączone z wizytą w Pawilonie Zwierząt Nocnych.

Koszt 100 zł za każde 45 minut (dla grupy do 30 osób) + bilet wstępu do ZOO

2. Zajęcia on-line.
Zajęcia on-line umożliwiają pokazanie mieszkańców Ogrodu Zoologicznego z zupełnie innej, ciekawszej perspektywy. Zapraszamy grupy szkolne, ale i zorganizowane grupy rodzinne na spotkania i lekcje on-line przy wykorzystaniu platformy ZOOM.

 • ZOOolbrzymy – 45 lub 90 min., od 6 roku życia
  Poznajcie najczęściej odwiedzanych mieszkańców naszego ZOO. Opowiemy Wam o nosorożcach, żubrach, lwach i słoniach sawannowych.
 • Z Ogródka Dziecięcego do tropików – 45 min., od 6 roku życia
  Odwiedziny on-line u kózek, osiołków i kucyków – bardziej niezwykłych niż przypuszczacie połączone z wizytą w Pawilonie Zwierząt Nocnych.
 • Rola ZOO – 45 min., od 10 roku życia
  Główną rolą Ogrodu Zoologicznego jest ochrona zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Pokażemy Wam te, które ratujemy.
 • Gady i Płazy – 45 min., od 6 roku życia
  Ciekawostki o zmiennocieplnych mieszkańcach Starego ZOO. Poznacie największe jaszczurki świata oraz kolorowych i trujących mieszkańców dżungli.
 • Zwierzęta i ich adaptacje – 45 lub 90 min., od 10 roku życia
  Dowiecie się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska naturalnego, aktywności w różnych porach doby i różnych rodzajów pożywienia.

Koszt 150 zł za każde 45 minut (dla grupy do 60 osób)

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji i Promocji – Nowe ZOO pod numerem: 61 872 07 73 lub mailowo: ddnowezoo@zoo.poznan.pl
– zajęcia odbywają się głównie od poniedziałku do piątku, po wcześniejszej rezerwacji,
– wiek podany w ofercie jest dolną granicą wiekową, przebieg i treści dostosowujemy do każdej z grup,
– podane tematy są naszymi propozycjami, jesteśmy otwarci na Państwa sugestie; czas trwania i temat wycieczki możemy dostosować do Państwa potrzeb,
– możliwe są również zajęcia z audiodeskrypcją, użyciem Polskiego Języka Migowego oraz dostosowane do potrzeb osób ze spektrum autyzmu.