Oferta edukacyjna:

1. Zapraszamy grupy szkolne, ale i zorganizowane grupy rodzinne na spotkania i lekcje on-line przy wykorzystaniu platformy ZOOM.
Zajęcia on-line umożliwiają pokazanie mieszkańców Ogrodu Zoologicznego z zupełnie innej, ciekawszej perspektywy.

W sprawie rezerwacji prosimy o kontakt z Działem Edukacji i Promocji
tel.: 61 872 07 73  lub mailem: ddnowezoo@zoo.poznan.pl

Koszt – 150 zł za 45 min dla grupy do 60 osób.

Propozycje tematów:

ZOOolbrzymy – spotkanie z lwami, wielbłądami, słoniami afrykańskimi, tygrysami i wilkami.

Z Ogródka Dziecięcego do tropików – odwiedziny on-line u kózek, osiołków i kucyków połączone z wizytą w Pawilonie Zwierząt Nocnych ( zamkniętym dla bezpośrednio zwiedzających ZOO w związku z pandemią).

Rola ZOO – główną rolą Ogrodu Zoologicznego jest ochrona zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. Pokażemy Wam te, które ratujemy.

Gady i Płazy – ciekawostki o zmiennocieplnych mieszkańcach Starego ZOO. Poznacie największe jaszczurki świata oraz kolorowych i trujących mieszkańców dżungli.

Zwierzęta i ich adaptacje – dowiecie się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska naturalnego, aktywności w różnych porach doby i różnych rodzajów pożywienia.

2. Zajęcia hybrydowe – prezentacje w szkołach połączone z wizytami on-line przy wybiegach naszych podopiecznych – zawieszone z powodu pandemii.

3. Lekcje na terenie Ogrodu Zoologicznego.

4. Wycieczki z przewodnikiem po Nowym ZOO w Poznaniu.

Podane tematy są naszymi propozycjami, jesteśmy otwarci na Państwa sugestie. Czas trwania i temat wycieczki możemy dostosować do Państwa potrzeb. W grę wchodzi także oprowadzanie z audiodeskrypcją, użyciem Polskiego Języka Migowego, możemy dostosować sposób oprowadzania do potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

  • Niezwykli mieszkańcy Ogrodu Zoologicznego. Poznajcie najczęściej odwiedzanych mieszkańców naszego ZOO. Podczas wspólnego spaceru opowiemy Wam o lwach, słoniach sawannowych, tygrysach, wilkach i niedźwiedziach. Wycieczka przeznaczona jest dla osób w wieku od sześciu lat wzwyż. Sugerowany czas trwania: dziewięćdziesiąt minut.
  • Zwierzęta i ich adaptacje. Podczas wspólnego spaceru dowiecie się, jak zwierzęta przystosowały się do życia w różnych warunkach środowiska naturalnego, aktywności w różnych porach doby i różnych rodzajów pożywienia. Wycieczka przeznaczona jest dla osób w wieku od dziesięciu lat wzwyż. Sugerowany czas trwania: czterdzieści pięć minut.
  • Ptasie opowieści. Spotkanie z pierzastymi władcami przestworzy oraz tymi, które z różnych przyczyn porzuciły latanie. Przedstawiciele ptaków reprezentują różne gatunki, mają niezwykłe zwyczaje. Podczas wspólnego spaceru dowiecie się, jakie są rodzaje piór i jak ptaki przystosowały się do latania. Wycieczka przeznaczona jest dla osób w wieku od ośmiu lat wzwyż. Sugerowany czas trwania: czterdzieści pięć minut.
  • Na ratunek ginącym gatunkom. Spacer śladami gatunków, które przetrwały dzięki Ogrodom Zoologicznym, tych które są na skraju wymarcia oraz tych, których z roku na rok jest coraz mniej i wymagają ochrony. Wycieczka przeznaczona jest dla osób w wieku od dziesięciu lat wzwyż. Sugerowany czas trwania: czterdzieści pięć minut
  • Kopyta, racice i pazury. Który z naszych, ludzkich paznokci, stał się kopytem? Jakie zwierzęta mają chowane i wysuwane pazury? Które używają swych kończyn wyłącznie do pływania, a które radzą sobie używając czterech palców i z jakichś względów nie mają kciuka. Wycieczka przeznaczona jest dla osób w wieku od dziesięciu lat wzwyż. Sugerowany czas trwania: czterdzieści pięć minut

Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji i Promocji – Nowe ZOO.
Koszt wycieczki to sto złotych za każde czterdzieści pięć minut, dla grupy do trzydziestu osób plus koszt biletu wstępu do ZOO.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, pod numerem: 61 872 07 73 lub mailowo: ddnowezoo@zoo.poznan.pl